NBA rekord Vlade Divca

Vlade Divac i Predrag Stojaković

Dvojica Srba, Predrag Stojaković i Vlade Divac postigli su ukupno 67 poena u utakmici u kojoj je njihov Sakramento, 3. januara 2001. godine, tek nakon produžetaka, uspeo da savlada Finiks rezultatom 121:117 (29:26, 37:25, 21:37, 19:20, 15:11).

Činilo se da su kola “kraljeva” nepovratno krenula nizbrdo već u sedmom minutu utakmice kada je njihov najbolji igrač Kris Veber isključen zbog dve tehničke greške.

67 poena srpskog tandema Divac - Stojaković

Divac i Stojaković – 67 poena!

– Bila je to naša velika igra – izjavio je Stojaković posle utakmice. – Našli smo se u veoma teškoj situaciji kada je Veber isključen, jer smo ostali bez našeg vođe i najboljeg igrača. U tom trenutku, bili smo prinuđeni da zaigramo timski. Vlade, Džejson (Vilijams) i ja morali smo da vodimo ekipu, više šutiramo i budemo agresivniji u napadu, i to smo i učinili.

Predrag Stojaković je ubeležio 33 poena, što je tada bio njegov novi rekord karijere, a sve koševe je postigao u prve tri četvrtine. Veliki doprinos trijumfu “kraljeva” dao je temperamentni bek Džejson Vilijams, koji je samo u produžetku upisao 9 poena.

Ipak, prvo ime susreta bio je Vlade Divac koji je u svojoj 12. NBA sezoni sa 34 poena postigao rekord koji nije oborio do kraja karijere. U poslednjih 15-tak minuta meča Vlade je ubacio 14 poena i uhvatio nekoliko ključnih lopti. Ekipi Finiksa nije pomogla ni odlična igra bivšeg igrača Sakramenta Tonija Delka, koji je upisao 53 poena.

Prisetimo se impozantne statistike dvojice srpskih NBA profesionalaca u utakmici protiv Finiksa.