Trikovi iz šešira fudbalskih mađioničara (2)

Vladimir Jugović u dresu madridskog Atletika

U revanš-utakmici osmine finala Kupa UEFA domaći Atletiko je 8. decembra 1998. godine u Madridu nakon produžetaka pobedio Real iz Sosijedada sa 4:1 i plasirao se u osminu finala, pošto je prvi meč završen trijumfom Reala – 2:1.

Ono po čemu je susret dva španska kluba na stadionu “Visente Kalderon” ostao upamćen jeste fantastičan pogodak tadašnjeg reprezentativca Savezne Republike Jugoslavije i “veziste” Atletika Vladimira Jugovića.

Drugi srpski internacionalac u redovima Madriđana Zoran Njeguš u 16. minutu odlično je prošao po desnoj strani i poslao loptu u visinu prve stative prema Jugoviću.

Juga je majstorski prihvatio loptu i okrenut leđima golu Reala sa oko 5-6 metara “makazicama” poslao je u mrežu.

Jugović je bio u centru pažnje i u poslednjem minutu prvog dela kada je postigao drugi gol iz jedanaesterca.

Vladimir Jugović je jedan od najtrofejnijih fudbalera sa ovih prostora. Sa Crvenom zvezdom dva puta je bio državni prvak, po jednom osvajač nacionalnog kupa, Kupa evropskih šampiona i Interkontinentalnog kupa. Popularni Juga bio je dvostruki strelac u trijumfu Zvezde nad čileanskim Kolo-Kolom (3:0), pa je kao najbolji igrač finalne utakmice neslužbenog svetskog klupskog prvenstva od organizatora na poklon dobio automobil marke “tojota”.

Sa Sampdorijom je osvojio Kup Italije, a sa Juventusom prvenstvo, Ligu šampiona i Interkontinentalni kup. Štaviše, Jugović je pogodio odlučujući jedanaesterac protiv holandskog Ajaksa, koji je “staroj dami” doneo evropsku titulu.

Sa rimskim Laciom je osvojio drugi Kup Italije.

Atletiko, kojeg je sa klupe predvodio trofejni italijanski trener Arigo Saki, prošao je Romu u četvrtfinalu ukupnim rezultatom 4:2 (2:1 i 2:1), da bi ga u polufinalu zaustavio drugi italijanski klub Parma, koja je u oba meča bila uspešnija – 3:1 i 2:1.