Partizanov debi u Ligi šampiona (3)

Zinedin Zidan i Saša Ilić na utakmici Real - Partizan 1:0

U utakmici trećeg kola “F” grupe Lige šampiona ekipa beogradskog Partizana poražena je 22. oktobra 2003. godine u Madridu od domaćeg Reala rezultatom 0:1 (0:1).

Naš šampion, iako oslabljen neigranjem bolesnog Taribo Vesta (stomačni virus) i povređenog Milivoja Ćirkovića, nije se obrukao u Madridu. Naprotiv. “Crno-beli” su se umešno branili, parirali Realu na sredini terena i u nekoliko navrata opasno ugrozili gol Ikera Kasiljasa.

Obe ekipe su od početka zaigrale disciplinovano u odbrani, sa presingom na sredini terena. “Crno-beli” su hrabro ušli u meč, ne dozvolivši protivniku da nametne svoj stil igre. Prepustili su prividnu inicijativu Madriđanima i iz brzih kontranapada pokušavali da učine nešto više.

Domaćini su poveli u 38. minutu. Korner je sa leve strane izveo Dejvid Bekam, Luiš Figo je šutirao glavom sa desetak metara, a loptu, koja je već išla ka mreži, Raul Gonzales je nedaleko od gol-linije samo malo okrznuo. Poštujući pravila igre, sudija je morao da poništi pogodak, jer je, po svemu sudeći, Raul bio u ofsajdu. Međutim, linijski sudija ništa nije mahao, tako da su “crno-beli” morali da krenu sa centra.

Duel Igora Duljaja (prugasti dres, Partizan) i Ronalda

Šansu utakmice Partizan je imao u 51. minutu. Ivica Iliev je dobro prošao desnom stranom i idealno centrirao potpuno samom Ljubinku Druloviću, ali ga je u poslednjem trenutku izblokirao požrtvovani Bekam.

Sa druge strane, Figo se u 78. minutu, posle asistencije Bekama, našao oči u oči sa golmanom Đorđem Pantićem, ali je ovaj fantastično reagovao.

Uzbuđenja na utakmici zaključena su bombom Ilieva sa preko 25 metara u 81. minutu. Kasiljas je loptu iz samih rašlji skrenuo u korner.

Liga šampiona u fudbalu, “F” grupa, treće kolo, 22. oktobar 2003. godine

REAL Madrid (ŠPANIJA) – Partizan Beograd 1:0 (1:0)

Stadion: “Santjago Bernabeu”. Gledalaca: 70.000. Strelac: Raul u 38. minutu. Žuti kartoni: Bekam, Guti (Real) i Đorđević (Partizan).

REAL: Kasiljas, Salgado, Roberto Karlos, Pavon (Guti), Bravo, Elgera, Zidan (Solari), Raul, Bekam, Figo, Ronaldo (Portiljo).

PARTIZAN: Pantić, Rzasa (Stojanoski), Ognjanović, Duljaj, Nađ (Čakar), Đorđević (Brnović), Malbaša, Drulović, Savić, Iliev, Ilić.