Klubovi u međunarodnim kup-takmičenjima: 1982 – 1991

Detalj sa utakmice u Glazgovu Seltik - Partizan 5:4

Poslednju dekadu postojanja zajedničke fudbalske lige obeležio je i najveći uspeh nekog jugoslovenskog kluba – beogradska Crvena zvezda osvojila je toliko željenu titulu šampiona Evrope.

Polufinalisti Kupa UEFA bili su splitski Hajduk, niški Radnički i sarajevski Željezničar. Možda najbliži velikom finalu bio je “Željo” koga su od plasmana delili sekundi …

Bugojanska Iskra osvojila je Srednjoevropski kup, dok je tuzlanska Sloboda bila pobednik grupe Intertoto kupa.

Ostaće upamćene i dve “lude” utakmice koje je odigrao Partizan – protiv Kvins Park Rendžersa u Beogradu i Seltika u Glazgovu … Hajduk je zbog “slučaja petao” i “slučaja suzavac” ušao u istoriju jugoslovenskog fudbala kao klub koga je UEFA najčešće i najdrastičnije kažnjavala …

1981/82

KUP ŠAMPIONA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: Hibernijans Paola (Malta) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:2, 1:8 (2:10)
Drugo kolo: Banjik Ostrava (Čehoslovačka) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 3:1, 0:3 (3:4)
Četvrtfinale: Anderleht Brisel (Belgija) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 2:1, 2:1 (4:2)

KUP UEFA – HAJDUK (SPLIT) i RADNIČKI (NIŠ)

Prvo kolo: HAJDUK (Split) – Štutgart (SR Nemačka) 3:1, 2:2 (5:3) i Napoli (Italija) – RADNIČKI (Niš) 2:2, 0:0 (2:2-Radnički je prošao dalje zbog pravila gola u gostima)
Drugo kolo: Beveren (Belgija) – HAJDUK (Split) 2:3, 2:1 (4:4-Hajduk je prošao dalje zbog pravila gola u gostima) i Grashopers Cirih (Švajcarska) – RADNIČKI (Niš) 2:0, 0:2, 0:3 penalima
Treće kolo: Valensija (Španija) – HAJDUK (Split) 5:1, 1:4 (6:5) i RADNIČKI (Niš) – Fejenord Roterdam (Holandija) 2:0, 0:1 (2:1)
Četvrtfinale: Dandi Junajted – RADNIČKI (Niš) 2:0, 0:3 (2:3)
Polufinale: RADNIČKI (Niš) – Hamburger (SR Nemačka) 2:1, 1:5 (3:6)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – VELEŽ (Mostar)

Prvo kolo: Ženes Eš (Luksemburg) – VELEŽ (Mostar) 1:1, 1:6 (2:7)
Drugo kolo: Lokomotiva Lajpcig (DR Nemačka) – VELEŽ (Mostar) 1:1, 1:1, 3:0 penalima

SREDNJOEVROPSKI KUP – OSIJEK

Haladaš Sombatelj (Mađarska) – OSIJEK 4:2, OSIJEK – Vitkovice Ostrava (ČSSR) 0:0, OSIJEK – Milan (Italija) 1:1, OSIJEK – Haladaš Sombatelj (Mađarska) 3:0, Vitkovice Ostrava (ČSSR) – OSIJEK 1:0, Milan (Italija) – OSIJEK 2:1. Osijek je zauzeo treće mesto u grupi. Prvoplasirani Milan je osvojio Srednjoevropski kup, pošto su učestvovale samo četiri ekipe, dakle, nije bilo ukrštanja sa pobednikom druge grupe.

BALKANSKI KUP – SLOBODA (TUZLA)

Grupa B: 17. Nentori Tirana (Albanija) – SLOBODA (Tuzla) 3:0 i SLOBODA (Tuzla) 17. Nentori Tirana (Albanija) 0:3.

NAPOMENA: Utakmice su registrovane službenim rezultatom jer se Sloboda povukla iz takmičenja.

1982/83

KUP ŠAMPIONA – DINAMO (ZAGREB)

Prvo kolo: DINAMO (Zagreb) – Sporting Lisabon (Portugalija) 1:0, 0:3 (1:3)

KUP UEFA – SARAJEVO i HAJDUK (SPLIT)

Prvo kolo: Slavija Sofija (Bugarska) – SARAJEVO 2:2, 2:4 (4:6) i Zurijeg (Malta)- HAJDUK (Split) 1:4, 0:4 (1:8)
Drugo kolo: Korvinul Hunedoara (Rumunija) – SARAJEVO 4:4, 0:4 (4:8) i HAJDUK (Split) – Bordo (Francuska) 4:1, 0:4 (4:5)
Treće kolo: Anderleht Brisel (Belgija) – SARAJEVO 6:1, 0:1 (6:2)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: Lilestrem (Norveška) – CRVENA TVEZDA (Beograd) 0:4, 0:3 (0:7)
Drugo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Barselona (Španija) 2:4, 1:2 (3.6)

SREDNJOEVROPSKI KUP – GALENIKA (ZEMUN)

GALENIKA (Zemun) – Vašaš Budimpešta (Mađarska) 2:1, Helas Verona (Italija) – GALENIKA (Zemun) 1:1, Žilina (ČSSR) – GALENIKA (Zemun) 2:0, Vašaš Budimpešta (Mađarska) – GALENIKA (Zemun) 3:1, GALENIKA (Zemun) – Helas Verona (Italija) 4:2, GALENIKA (Zemun) – Žilina (ČSSR) 2:0. Galenika je osvojila treće mesto u grupi.

INTERTOTO KUP – SLOBODA (TUZLA)

Grupa 5: SLOBODA (Tuzla) – Honved Budimpešta 1:0, 2:2, SLOBODA (Tuzla) – Inter Bratislava 2:0, 1:2, Tirol Inzbruk 2:1, 2:1. Sloboda je osvojila prvo mesto u grupi i novčanu nagradu.

1983/84

KUP ŠAMPIONA – PARTIZAN (BEOGRAD)

Prvo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Viking Stavanger (Norveška) 5:1, 0:0 (5:1)
Drugo kolo: Dinamo Berlin (DR Nemačka) – PARTIZAN (Beograd) 2:0, 0:1 (2:1)

KUP UEFA – RADNIČKI (NIŠ), HAJDUK(SPLIT) i CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Miki Hazard iz slobodnog udarca postiže gol protiv Hajduka kojim se londonski Totenhem plasirao u finale Kupa UEFA

Miki Hazard iz slobodnog udarca postiže gol protiv Hajduka kojim se londonski Totenhem plasirao u finale Kupa UEFA

Prvo kolo: RADNIČKI (Niš) – Sent Galen (Švajcarska) 3:0, 2:1 (5:1) i Univerzitatea Krajova (Rumunija) – HAJDUK (Split) 1:0, 0:1, 1:3 penalima, Verona (Italija) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:0, 3:2 (4:2)
Drugo kolo: Honved Budimpešta (Mađarska) – HAJDUK (Split) 3:2, 0:3 (3:5) i RADNIČKI (Niš) – Inter Bratislava (ČSSR) 4:0, 2:3 (6:3)
Treće kolo: RADNIČKI (Niš) – HAJDUK (Split) 0:2, 0:2 (0:4)
Četvrtfinale: Sparta Prag (ČSSR) – HAJDUK (Split) 1:0, 0:2 (posle produžetaka)
Polufinale: HAJDUK (Split) – Totenhem London (Engleska) 2:1, 0:1

KUP POBEDNIKA KUPOVA – DINAMO (ZAGREB)

Prvo kolo: DINAMO (Zagreb) – Porto (Portugalija) 2:1, 0:1 (2:2-Porto je prošao zbog pravila gola u gostima)

SREDNJOEVROPSKI KUP – PRIŠTINA

PRIŠTINA – Ajzenštat (Austrija) 3:3, Vašaš Budimpešta (Mađarska) – PRIŠTINA 1:1, PRIŠTINA – Union Teplice (ČSSR) 2:0, Ajzenštat (Austrija) – PRIŠTINA 4:2, PRIŠTINA – Vašaš Budimpešta (Mađarska) 4:2, Union Teplice (ČSSR) – PRIŠTINA 1:1. Priština je zauzela drugo mesto u grupi.

1984/85

KUP ŠAMPIONA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Benfika Lisabon (Portugalija) 3:2, 0:2 (3:4)

KUP UEFA – RIJEKA, ŽELJEZNIČAR (SARAJEVO) i PARTIZAN (BEOGRAD)

Vodeći gol Rijeke protiv madridskog Reala na Kantridi, strelac Adriano Fegic

Vodeći gol Rijeke protiv madridskog Reala na Kantridi, strelac Adriano Fegic

Prvo kolo: Real Valjadolid (Španija) 1:0, 1:4 (2:4), Sliven – ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) 1:0, 1:5 (2:5) i Rabat Ajaks (Malta) – PARTIZAN (Beograd) 0:2, 0:2 (0:4)
Drugo kolo: RIJEKA – Real Madrid (Španija) 3:1, 0:3 (3:4), ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) – Sion (Švajcarska) 2:1, 1:1 (3:2), Kvins Park Rendžers London (Engleska) – PARTIZAN (Beograd) 6:2, 0:4 (6:6-Partizan je prošao dalje zbog pravila gola u gostima)
Treće kolo: Univerzitatea Krajova (Rumunija) – ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) 2:0, 0:4 (2:4) i Videoton Sekešfehervar (Mađarska) – PARTIZAN (Beograd) 5:0, 0:2 (5:2)
Četvrtfinale: ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) – Dinamo Minsk (SSSR) 2:0, 1:1 (3:1)
Polufinale: Videoton Sekešfehervar (Mađarska) – ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) 3:1, 1:2 (4:3)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – HAJDUK (SPLIT)

Prvo kolo: Dinamo Moskva (SSSR) – HAJDUK (Split) 1:0, 5:2 (revanš-meč je igran u Osijeku zbog Uefine kazne izrečene Hajduku)

SREDNJOEVROPSKI KUP – ISKRA (BUGOJNO)

Spartakus Bekešćaba (Mađarska) – ISKRA (Bugojno) 1:1, ISKRA (Bugojno) – Atalanta Bergamo (Italija) 2:0, ISKRA (Bugojno) – Banjik Ostrava (ČSSR) 1:0, ISKRA (Bugojno) – Spartakus Bekešćaba (Mađarska) 4:0, Atalanta Bergamo (Italija) – ISKRA (Bugojno) 1:0, Banjik Ostrava (ČSSR) – ISKRA (Bugojno) 1:1. Zauzimanjem prvog mesta u grupi, Iskra je osvojila Srednjoevropski kup.

1985/86

KUP ŠAMPIONA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Arau (Švajcarska) 2:0, 2:2 (igrano u Cirihu) (4:2)
Drugo kolo: Lingbi (Danska) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 2:2, 1:3 (3:5)
Četvrtfinale: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Atletiko Madrid (Španija) 0:2, 1:1 (1:3)

KUP UEFA – VARDAR (SKOPLJE), PARTIZAN (BEOGRAD) i HAJDUK (SPLIT)

Prvo kolo: Dinamo Bukurešt (Rumunija) – VARDAR (Skoplje) 2:1, 0:1 (2:2-Vardar je prošao dalje zbog pravila gola u gostima), Portimonense Portimao (Portugalija) – PARTIZAN (Beograd) 1:0, 0:4 (1:4) i HAJDUK (Split) – Mec (Francuska) 5:1, 2:2 (7:3)
Drugo kolo: Dandi Junajted (Škotska) – VARDAR (Skoplje) 2:0, 1:1 (3:1), PARTIZAN (Beograd) – Nant (Francuska) 1:1, 0:4 (1:5) i Torino (Italija) – HAJDUK (Split) 1:1, 1:3 (2:4)
Treće kolo: Dnjepr Dnjepropetrovsk (SSSR) – HAJDUK (Split) 0:1 (odigrano u mestu Krivoj Rog), 0:2 (0:3)
Četvrtfinale: HAJDUK (Split) – Varegem (Belgija) 1:0, 0:1, 4:5 penalima

KUP POBEDNIKA KUPOVA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Arau (Švajcarska) 2:0, 2:2 (odigrano u Cirihu) (4:2)
Drugo kolo: Lingbi (Danska) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 2:2, 1:3 (3:5)
Četvrtfinale: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Atletiko Madrid (Španija) 0:2, 1:1 (1:3)

SREDNJOEVROPSKI KUP – RIJEKA

Polufinale: Debrecin (Mađarska) – RIJEKA 1:0
Utakmica za treće mesto: RIJEKA – Sigma Olomouc (ČSSR) 3:2

1986/87

Husref Musemić je otvorio Zvezdinu goleadu protiv Panatinaikosa u Beogradu

Husref Musemić je otvorio Zvezdinu goleadu protiv Panatinaikosa u Beogradu

KUP ŠAMPIONA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Panatinaikos Atina (Grčka) 3:0, 1:2 (4:2)
Drugo kolo: Rozenborg Trondhajm (Norveška) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 0:3, 1:4 (1:7)
Četvrtfinale: CRVENA ZVEZDA – Real Madrid (Španija) 4:2, 0:2 (Real je prošao dalje zbog više golova u gostima) (4:4)

KUP UEFA – PARTIZAN (BEOGRAD), HAJDUK (SPLIT) i RIJEKA

Prvo kolo: Borusija Menhegladbah (SR Nemačka) – PARTIZAN (Beograd) 1:0, 3:1 (4:1), OFI Iraklion (Grčka) – HAJDUK (Split) 1:0, 0:4 (1:4) i RIJEKA – Standard Lijež (Belgija) 0:1, 1:1 (1:2)
Drugo kolo: HAJDUK (Split) – Trakija Plovdiv (Bugarska) 3:1, 2:2 (5:3)
Treće kolo: Dandi Junajted (Škotska) – HAJDUK (Split) 2:0, 0:0 (2:0)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – VELEŽ (MOSTAR)

Prvo kolo: Vašaš Budimpešta (Mađarska) – VELEŽ (Mostar) 2:2, 2:3 (4:5)
Drugo kolo: Vitoša Sofija (Bugarska) – VELEŽ (mostar) 2:0, 3:4 (5:4)

SREDNJOEVROPSKI KUP – SPARTAK (SUBOTICA)

Polufinale: Askoli (Italija) – SPARTAK (Subotica) 2:1
Utakmica za treće mesto: Vašaš Budimpešta (Mađarska) – SPARTAK (Subotica) 2:0

1987/88

KUP ŠAMPIONA – VARDAR (SKOPLJE)

Prvo kolo: Porto (Portugalija) – VARDAR (Skoplje) 3:0, 3:0 (6:0)

KUP UEFA – PARTIZAN (BEOGRAD), CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD) i VELEŽ (MOSTAR)

Prvo kolo: Fljamurtari Valona (Albanija) – PARTIZAN (Beograd) 2:0, 1:2 (3:2), CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Trakija Plovdiv (Bugarska) 3:0, 2:2 (5:2) i VELEŽ (Mostar) – Sion (Švajcarska) 5:0, 0:3 (5:3)
Drugo kolo: Borusija Dortmund (SR Nemačka) – VELEŽ (Mostar) 2:0, 1:2 (3:2) i CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Briž (Belgija) 3:1, 0:4 (3:5)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – HAJDUK (SPLIT)

Prvo kolo: Alborg (Danska) – HAJDUK (Split) 1:0, 0:1, 2:4 penalima
Drugo kolo: Olimpik Marsej (Francuska) – HAJDUK (Split) 4:0, 0:2 (utakmica je na Poljudu zbog bačenog suzavca prekinuta u desetom minutu, ali je ipak nastavljena nakon pola sata. Meč je naknadno ipak registrovan službenim rezultatom 3:0 za Olimpik. Disciplinska komisija Uefe izrekla je stadionu u Poljudu dvogodišnju suspenziju igranja mečeva pod okriljem Fife i Uefe, a splitski klub kažnjen je sa dve godine zabrane nastupa u evropskim kupovima, i to u sezonama kada to zasluži plasmanom u nacionalnom prvenstvu, odnosno kupu)

SREDNJOEVROPSKI KUP – VOJVODINA (NOVI SAD)

Grupa B: VOJVODINA (Novi Sad) – Rakoci Kapošvar (Mađarska) 3:0, Piza (Italija) – VOJVODINA (Novi Sad) 1:0. Vojvodna je zauzela drugo mesto u svojoj grupi i nije se plasirala u finale.

INTERTOTO KUP – RAD (BEOGRAD) i VOJVODINA (NOVI SAD)

Grupa 8: RAD (Beograd) – Karl Cajs Jena 4:0, 0:1, RAD (Beograd) – Arhus 3:0, 0:3, Tirol Inzbruk 4:1, 0:2. Rad je zauzeo drugo mesto u grupi.

Grupa 10: VOJVODINA (Novi Sad) – Karlsrue 0:2, 3:2, VOJVODINA (Novi Sad) – MTK Budimpešta 5:0, 0:1, VOJVODINA (Novi Sad) – Gracer 3:2, 0:0. Vojvodina je zauzela drugo mesto u grupi.

1988/89

KUP ŠAMPIONA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: Dandalk (Republika Irska) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 0:5, 0:3 (0:8)
Drugo kolo: Milan (Italija) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:1, 1:1 (penalima 4:2) (2:2)

KUP UEFA – VELEŽ (MOSTAR), PARTIZAN (BEOGRAD) i DINAMO (ZAGREB)

Prvo kolo: VELEŽ (Mostar) – Apoel Nikozija (Kipar) 1:0, 5:2 (6:2), PARTIZAN (Beograd) – Slavija Sofija (Bugarska) 5:0, 5:0 (10:0) i Bešiktaš Istanbul (Turska) – DINAMO (Zagreb) 1:0, 0:2 (1:2)
Drugo kolo: DINAMO (Zagreb) – Štutgart (SR Nemačka) 1:3, 1:1 (2:4), PARTIZAN (Beograd) – Roma (Italija) 4:2, 0:2 (4:4-Roma je prošla dalje zbog pravila gola u gostima), VELEŽ (Mostar) – Belenenses Lisabon (Portugalija) 0:0, 0:0, 4:3 penalima
Treće kolo: Harts Edinburg (Škotska) – VELEŽ (Mostar) 3:0, 1:2 (4:2)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – BORAC (BANJA LUKA)

Prvo kolo: BORAC (Banja Luka) – Metalist Harkov (SSSR) 2:0, 0:4 (2:4)

SREDNJOEVROPSKI KUP – VOJVODINA (Novi Sad)

Polufinale: Banjik Ostrava (ČSSR) – VOJVODINA (Novi Sad) – Novosađani su istupili iz takmičenja i pre prve utakmice.

BALKANSKI KUP – RADNIČKI (NIŠ)

Grupa B: Univerzitatea Krajova (Rumunija) – RADNIČKI (Niš) 1:0, RADNIČKI (Niš) – Lokomotiva Sofija (Bugarska) 2:1, RADNIČKI (Niš) – Univerzitatea Krajova (Rumunija) 0:0, Lokomotiva Sofija (Bugarska) – RADNIČKI (Niš) 3:4. Radnički je osvojio prvo mesto u grupi i plasirao se u finale, gde je poražen od kiparske ekipe OFI iz Herakliona rezultatom 1:3. Utakmica je odigrana u Kseresu, Grčka.

1989/90

KUP ŠAMPIONA – PARTIZAN (BEOGRAD)

Prvo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Seltik Glazgov (Škotska) 2:1 (odigrano u Mostaru), 4:5 (Partizan je prošao zbog više golova u gostima) (6:6)
Drugo kolo: Groningen (Holandija) – PARTIZAN (Beograd) 4:3, 1:3 (5:6)
Četvrtfinale: Dinamo Bukurešt (Rumunija) – PARTIZAN (Beograd) 2:1, 2:0 (igrano u Titogradu) (4:1)

KUP UEFA – DINAMO (ZAGREB), CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD) i RAD (BEOGRAD)

Preliminarno kolo: Okser (Francuska) – DINAMO (Zagreb) 0:1, 3:1 (3:2)
Prvo kolo: Galatasaraj Istanbul (Turska) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:1, 0:2 (1:3) i RAD (Beograd) – Olimpijakos Pirej (Grčka) 2:1, 0:2 (2:3)
Drugo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Žalgiris Viljnus (SSSR) 4:1, 1:0 (5:1)
Treće kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Keln (SR Nemačka) 2:0, 0:3 (2:3)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – PARTIZAN (BEOGRAD)

Prvo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Seltik Glazgov (Škotska) 2:1, 4:5 (6:6-Partizan je prošao dalje zbog pravila gola u gostima)
Drugo kolo: Groningen (Holandija) – PARTIZAN (Beograd) 4:3, 1:3 (5:6)
Četvrtfinale: Dinamo Bukurešt (Rumunija) – PARTIZAN (Beograd) 2:1, 2:0 (utakmica je odigrana u Titogradu) (4:1)

SREDNJOEVROPSKI KUP – RADNIČKI (NIŠ) i OSIJEK

Prva grupa: RADNIČKI (Niš) – Pečuj (Mađarska) 1:0, Bari (Italija) – RADNIČKI (Niš) 3:0. Nišlije su zauzele drugo mesto u grupi i nisu se plasirale u finale.

Druga grupa: Slavija Prag (ČSSR) – OSIJEK 2:0, Đenova 1893 (Italija) – OSIJEK 6:0. Osijek je zauzeo poslednje, treće mesto u grupi i nije se plasirao u finale.

INTERTOTO KUP – OLIMPIJA (LJUBLJANA) i OSIJEK

Grupa 10: OLIMPIJA (Ljubljana) – Bajer Erdingen 1:1, 1:2, OLIMPIJA (Ljubljana) – Berlin 1:0, 1:1, OLIMPIJA (Ljubljana) – Grashopers 4:1, 2:3. Olimpija je zauzela drugo mesto u grupi.

Grupa 11: OSIJEK – Odenze 0:0, 1:5, OSIJEK – Pirin Blagoevgrad 0:2, 1:2, Sportul Bukurešt 3:1, 4:0. Osijek je zauzeo treće mesto u grupi.

1990/91

KUP ŠAMPIONA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Grashopers Cirih (Švajcarska) 1:1, 4:1 (5:2)
Drugo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Rendžers Glazgov (Škotska) 3:0, 1:1 (4:1)
Četvrtfinale: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Dinamo Drezden (DR Nemačka) 3:0, 3:0 (meč prekinut u 78. minutu kod rezultata 2:1 za Zvezdu zbog divljanja navijača domaće ekipe, utakmica je registrovana rezultatom 3:0) (6:0)
Polufinale: Bajern Minhen (SR Nemačka) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:2, 2:2 (3:4)
FINALE: CRVENA ZVEZDA – Olimpik Marsej (Francuska) 0:0, penalima 5:3

KUP UEFA – DINAMO (ZAGREB) i PARTIZAN (BEOGRAD)

Igrači Partizana i Intera izlaze na njivu stadiona "Đuzepe Meaca" u Milanu

Igrači Partizana i Intera izlaze na njivu stadiona “Đuzepe Meaca” u Milanu

Prvo kolo: Atalanta (Italija) – DINAMO (Zagreb) 0:0, 1:1 (1:1-Atalanta je prošla dalje zbog pravila gola u gostima) i Hibernijans Paola (malta) – PARTIZAN (Beograd) 0:3, 0:2 (0:5)
Drugo kolo: Real Sosijedad San Sebastijan (Španija) – PARTIZAN (Beograd) 1:0, 0:1, 4:5 penalima
Treće kolo: Inter Milan (Italija) – PARTIZAN (Beograd) 3:0, 1:1 (4:1)

SREDNJOEVROPSKI KUP – RAD (BEOGRAD)

Grupa B: Bohemijans Prag (ČSSR) – RAD (Beograd) 4:2, Piza (Italija) – RAD (Beograd) 4:1. Rad je zauzeo poslednje, treće mesto u grupi i nije se plasirao u finale.

BALKANSKI KUP – BUDUĆNOST (TITOGRAD)

Prvo kolo: 17. Nentori Tirana (Albanija) – BUDUĆNOST (Titograd) 0:0, 1:2
Polufinale: BUDUĆNOST (Titograd) – Galatasaraj Istanbul (Turska) 0:0, 1:1
FINALE: BUDUĆNOST (Titograd) – Inter Sibiu (Rumunija) 0:0, 0:1 (nakon produžetaka)

INTERTOTO KUP – OLIMPIJA (LJUBLJANA) i BUDUĆNOST (TITOGRAD)

Oba jugoslovenska predstavnika istupila su iz takmičenja.

Podelite ...

Ostavite komentar