Klubovi u međunarodnim kup-takmičenjima: 1962 – 1971

Utakmica Dinamo - Lids Junajted 2:0

Ovaj period može se nazvati zlatnim za jugoslovenske fudbalske klubove u Evropi. Podsetimo: finale Partizana u Kupu evropskih šampiona, Dinamov trijumf u Kupu sajamskih gradova, uz finale u tom takmičenju i polufinale Srednjoevropskog kupa, polufinale Crvene zvezde u Kupu evropskih šampiona, pa polufinale i trofej u Srednjoevropskom kupu …

I to nije sve! OFK Beograd je dospeo do polufinala Kupa pobednika kupova, zenički Čelik je u dominantnom stilu osvojio Srednjoevropski kup, skopski Vardar je jednom stigao do polufinala istog takmičenja, a sarajevski Željezničar čak dva puta …

1961/62

Kup šampiona – PARTIZAN (BEOGRAD)

Kvalifikaciono kolo: Sporting Lisabon (Portugalija) – PARTIZAN (Beograd) 1:1, 0:2 (1:3)
Prvo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Juventus Torino (Italija) 1:2, 0:5 (1:7)

Kup pobednika kupova – VARDAR (SKOPLJE)

Prvo kolo: Danfermlajn Atletik (Škotska) – VARDAR (Skoplje) 5:0, 0:2 (2:5)

Kup sajamskih gradova – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD), DINAMO (ZAGREB) i SELEKCIJA NOVOG SADA

Prvo kolo: Selekcija Bazela (Švajcarska) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:1, 1:4 (2:5), Selekcija Kopenhagena – DINAMO (Zagreb) 2:7, 2:2 (4:9) i Milan (Italija) – SELEKCIJA NOVOG SADA 0:0, 0:2 (0:2)
Drugo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Hibernijan Edinburg (Škotska) 4:0, 1:0 (5:0), Barselona – DINAMO (Zagreb) 5:1, 2:2 (7:3) i Iraklis Solun (Grčka) – SELEKCIJA NOVOG SADA 2:1, 1:9 (10:3)
Četvrtfinale: Espanjol Barselona (Španija) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 2:1, 0:5 (2:6) i SELEKCIJA NOVOG SAD – MTK Budimpešta (Mađarska) 1:4, 1:2 (2:6)
Polufinale: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Barselona (Španija) 0:2, 1:4 (1:6)

Srednjoevropski kup – DINAMO (ZAGREB), PARTIZAN (BEOGRAD), CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD) i VOJVODINA (NOVI SAD)

Grupa 1: Juventus Torino (Italija) – DINAMO (Zagreb) 4:1, 1:2, DINAMO (Zagreb) – Ferencvaroš Budimpešta (Mađarska) 2:0, 5:1, Spartak Hradec Kralove (Čehoslovačka) – DINAMO (Zagreb) 3:2, 1:2. Dinamo je postao pobednik grupe i plasirao se u polufinale.
Polufinale: DINAMO (Zagreb) – Bolonja (Italija) 1:1, 1:2 (2:3)

Grupa 2: PARTIZAN (Beograd) – Banjik Ostrava (Čehoslovačka) 2:2, 1:1, Atalanta Bergamo (Italija) – PARTIZAN (Beograd) 3:3, 2:2, PARTIZAN (Beograd) – MTK Budimpešta (Mađarska) 2:1, 1:4. Partizan je zauzeo treće mesto u grupi i nije se plasirao u polufinale.

Grupa 3: Bolonja (Italija) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 2:1, 2:4, CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Honved Budimpešta (Mađarska) 1:0, 3:2, Slovan Bratislava (Čehoslovačka) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:0, 2:2. Crvena zvezda je osvojila drugo mesto u grupi i nije se plasirala u polufinale.

Grupa 4: VOJVODINA (Novi Sad) – Spartak Trnava (Čehoslovačka) 0:1, 0:0, Fiorentina Firenca (Italija) – VOJVODINA (Novi Sad) 0:1, 2:2, Vašaš Budimpešta (Mađarska) – VOJVODINA (Novi Sad) 3:0, 3:1. Vojvodina je zauzela treće mesto u grupi i nije se plasirala u polufinale.

Balkanski kup – SARAJEVO

Grupa A: Olimpijakos Pirej (Grčka) – SARAJEVO 3:2, 3:3, SARAJEVO – Steagul Rosu Brašov (Rumunija) 2:0, 1:3. Ekipa Sarajeva zauzela je treće mesto u svojoj grupi i nije se plasirala u finale takmičenja.
NAPOMENA: Takmičenje je trajalo od 1961. do 1963. godine, tako da je Sarajevo svoje utakmice sa Rumunima odigralo u septembru, odnosno novembru 1962. godine, dakle u sezoni 1962/63.

1962/63

Kup šampiona – PARTIZAN (BEOGRAD)

Prvo kolo: CDNA Sofija (Bufarska) – PARTIZAN (Beograd) 2:1, 4:1 (6:2)

Kup pobednika kupova – OFK BEOGRAD

Utakmica Totenhem - OFK 3:1

Utakmica Totenhem – OFK 3:1

Preliminarno kolo: OFK BEOGRAD – Hemie Hale-Leuna (DR Nemačka) 2:0, 3:3 (5:3)
Prvo kolo: OFK BEOGRAD – Portadaun (Severna Irska) 5:1, 2:3 (igrano u Belfastu) (7:4)
Četvrtfinale: OFK BEOGRAD – Napoli (Italija) 2:0, 1:3, 3:1 (plejof meč odigran u Marseju)
Polufinale: OFK BEOGRAD – Totenhem London (Engleska) 1:2, 1:3 (2:5)

Kup sajamskih gradova – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD), VOJVODINA (NOVI SAD) i DINAMO (ZAGREB)

Utakmica Valensija - Dinamo 2:0

Utakmica Valensija – Dinamo 2:0

Prvo kolo: Rapid Beč – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:1, 0:1 (1:2), VOJVODINA (Novi Sad) – Selekcija Lajpciga 1:0, 0:2 (1:2) i Porto (POrtugalija) – DINAMO (Zagreb) 1:2, 0:0 (1:2)
Drugo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Barselona (Španija) 3:2, 0:1, 1:0 (“majstorica” odigrana u Nici) i DINAMO (Zagreb) – Union Sen Žil Briž (Belgija) 2:1, 0:1, 3:2 (“majstorica” odigrana u Lincu)
Četvrtfinale: Roma (Italija) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 3:0, 0:2 (3:2) i Bajern Minhen (SR Nemačka) – DINAMO (Zagreb) 1:4, 0:0 (1:4)
Polufinale: Ferencvaroš Budimpešta (Mađarska) – DINAMO (Zagreb) 0:1, 1:2 (1:3)
FINALE: DINAMO (Zagreb) – Valensija (Španija) 1:2, 0:2 (1:4)

Srednjoevropski kup – ŽELJEZNIČAR (SARAJEVO)

Četvrtfinale: Austrija Beč (Austrija) – ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) 2:0, 1:4 (3:4)
Polufinale: ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) – MTK Budimpešta (Mađarska) 1:1, 0:1 (1:2)

Intertoto kup – SARAJEVO

Grupa A4: Servet Ženeva 0:0 (kući), 2:3 (u gostima), Slovan Nitra 3:2, 1:5, Olimpik Nim 2:1, 1:1. Sarajevo se kao drugoplasirana ekipa u grupi nije plasiralo u četvrtfinale, koje je bilo rezervisano samo za pobednike grupa.

Intertoto kup – OFK BEOGRAD

Grupa B2: Lanerosi Vićenca 2:1, 0:2, Bajern Minhen 4:1, 4:4, Fejenord Roterdam 1:0, 2:1. OFK Beograd je osvojio prvo mesto u grupi i plasirao se u četvrtfinale.

Intertoto kup – RIJEKA

Grupa B3: Rotvajs Oberhauzen 2:1, 3:4, Bazel 5:1, 2:2, PSV Ajndhoven 3:1, 3:2. Rijeka je osvojila prvo mesto u grupi i plasirala se u četvrtfinale.

Intertoto kup – VELEŽ (MOSTAR)

Grupa B4: Doža Pečuj 1:2, 1:4, Blauv-Vit Amsterdam 1:1, 2:3, Hildeshajm 9:1, 2:0. Velež je osvojio treće mesto u grupi i nije se plasirao u četvrtfinale.

Intertoto kup – ČETVRTFINALE

Doža Pečuj – RIJEKA 2:1, 2:2
OFK BEOGRAD – Padova 4:3, 1:7

1963/64

Kup šampiona – PARTIZAN (BEOGRAD)

Prvo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Anortozis Famagusta (Kipar) 3:0, 3:1 (6:1)
Drugo kolo: Ženes Eš Eš-sur Alzet (Luksemburg) – PARTIZAN (Beograd) 2:1, 2:6 (4:7)
Četvrtfinale: PARTIZAN (Beograd) – Inter Milano (Italija) 0:2, 1:2 (1:4)

Kup pobednika kupova – DINAMO (ZAGREB)

Prvo kolo: Lincer (Austrija) – DINAMO (Zagreb) 1:0, 0:1, 1:1 (“majstorica” u Zagrebu završena je remijem i nakon produžetaka, a o pobedniku je odlučio novčić)
Drugo kolo: Seltik Glazgov (Škotska) – DINAMO (Zagreb) 3:0, 1:2 (4:2)

Kup sajamskih gradova – OFK BEOGRAD i TREŠNJEVKA (ZAGREB)

Prvo kolo: Juventus Torino (Italija) – OFK BEOGRAD 2:1, 1:2, 1:0 (“majstorica” je odigrana u Trstu) i TREŠNJEVKA (Zagreb) – Belenenseš Lisabon (Portugalija) 0:2, 1:2 (1:4)

Srednjoevropski kup – ŽELJEZNIČAR (SARAJEVO) i OFK BEOGRAD

Četvrtfinale: ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) – Slovan Bratislava (Čehoslovačka) 2:1, 0:3 (2:4) i Bolonja (Italija) – OFK BEOGRAD 1:0, 2:2 (3:2)

Intertoto kup – VELEŽ (MOSTAR)

Grupa C1: Slovnaft Bratislava 1:1, 1:6, Zaglebie Sosnoviec 4:1, 1:4, Motor Jena 1:0, 1:0. Velež je osvojio drugo mesto u grupi i nije se plasirao u dalje takmičenje.

Intertoto kup – OFK BEOGRAD

Grupa C2: Slovan Bratislava 2:2, 0:4, Ru Šoržov2:1, 0:3, Empor Roštok 2:1, 1:1. OFK Beograd je osvojio treće mesto u grupi i nije se plasirao u dalje takmičenje.

Intertoto kup – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Grupa C3: Polonia Bitom 4:3, 1:6, Forverc Berlin 2:1, 2:2, Jednota Trenčin 5:1, 1:2. Crvena zvezda je osvojila drugo mesto u grupi i nije se plasirala u dalje takmičenje.

Intertoto kup – HAJDUK (SPLIT)

Grupa C4: Odra Opole 1:0, 0:1, SONP Kladno 1:2, 0:2, Motor Cvikau 2:1, 3:2. Hajduk je osvojio treće mesto u grupi i nije se plasirao u dalje takmičenje.

Balkanski kup – RADNIČKI (NIŠ)

Grupa B: Spartak Plovdiv (Bugarska) – RADNIČKI (Niš) 2:0, 3:2. Nišlije su se povukle iz takmičenja.

1964/65

Gužva pred Zvezdinim golom u utakmici protiv Rendžersa u Beogradu

Gužva pred Zvezdinim golom u utakmici protiv Rendžersa u Beogradu

Kup šampiona – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: Rendžers Glazgov (Škotska) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 3:1, 2:4 (5:5, treća utakmica na londonskom Hajberiju: 3:1)

Kup pobednika kupova – DINAMO (ZAGREB)

Prvo kolo: AEK Atina (Grčka) – DINAMO (Zagreb) 2:0, 0:3 (2:3)
Drugo kolo: Steaua Bukurešt (Rumunija) – DINAMO (Zagreb) 1:3, 0:2 (1:5)
Četvrtfinale: Torino (Italija) – DINAMO (Zagreb) 1:1, 2:1 (3:2)

Kup sajamskih gradova – ZAGREB, OFK BEOGRAD i VOJVODINA (NOVI SAD)

Prvo kolo: ZAGREB – Gracer (Austrija) 3:2, 6:0 (9:2), Atletiko Bilbao (Španija) – OFK BEOGRAD 2:2, 2:0 (4:2) i VOJVODINA (Novi Sad) – Lokomotiva Plovdiv (Bugarska) 1:1, 1:1, 0:2 (“plejof” u Plovdivu)
Drugo kolo: ZAGREB – Roma (Italija) 1:1, 0:1 (1:2)

Srednjoevropski kup – SARAJEVO

Preliminarno kolo: SARAJEVO – Vašaš Budimpešta (Mađarska) 1:2, 0:2 (1:4)

Intertoto kup – VOJVODINA (NOVI SAD)

Grupa B1: Lajpcig 1:2, 4:4, Jednota Trenčin 2:3, 4:3, Vijena 5:2, 1:1. Vojvodina je osvojila drugo mesto u grupi i nije se plasirala u dalje takmičenje.

Intertoto kup – RADNIČKI (NIŠ)

Grupa B2: Empor Roštok 3:0, 1:3, Gvardia Varšava 5:1, 2:4, Norčeping 0:2, 2:2. Radnički je osvojio poslednje, četvrto mesto u grupi i nije se plasirao u dalje takmičenje.

Intertoto kup – DINAMO (ZAGREB)

Grupa C1: Malme 1:2, 0:4, Tuluz 2:1, 1:3, Panionios Atina 5:0, 1:2. Dinamo je osvojio treće mesto u grupi i nije se plasirao u dalje takmičenje.

Intertoto kup – SARAJEVO

Grupa C2: Slovnaft Bratislava 2:2, 0:1, AIK STokholm 2:0, 0:2, Anžer 7:0, 0:1. Sarajevo je osvojilo treće mesto u grupi i nije se plasiralo u dalje takmičenje.

1965/66

Kup šampiona – PARTIZAN (BEOGRAD)

Prvo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Nant (Francuska) 2:0, 2:2 (4:2)
Drugo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Verder Bremen (SR Nemačka) 3:0, 0:1 (3:1)
Četvrtfinale: Sparta Prag (Čehoslovačka) – PARTIZAN (Beograd) 4:1, 0:5 (4:6)
Polufinale: PARTIZAN (Beograd) – Mančester Junajted (Engleska) 2:0, 0:1 (2:1)
FINALE: Real Madrid (Španija) – PARTIZAN (Beograd) 2:1

Kup sajamskih gradova – ZAGREB i CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: Lijež (Belgija) – ZAGREB 1:0, 0:2 (1:2) i CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Fiorentina Firenca (Italija) 0:4, 1:3 (1:7)
Drugo kolo: ZAGREB – Steagul Rosu Brašov (Rumunija) 2:2, 0:1 (2:3)

Srednjoevropski kup – SARAJEVO I CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: SARAJEVO – Viner Šport-klub (Austrija) 2:1, 0:3 (2:4) i CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Napoli (Italija) 2:0, 0:1 (2:1).
Drugo kolo: Jednota Trenčin (Čehoslovačka) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 3:1, 1:0 (4:1)

Intertoto kup – RIJEKA

Grupa B1: Motor Jena 0:3, 1:3, Tatran Prešov 0:0, 1:3, Šombierki Bitom 0:3, 1:0. Rijeka je osvojila poslednje mesto u grupi i nije se plasirala u četvrtfinale.

Intertoto kup – RADNIČKI (NIŠ)

Grupa B2: Empor Roštok 2:1, 0:3, Zaglebie Sosnoviec 0:0, 2:5, Košice 7:2, 0:2. Radnički je osvojio treće mesto u grupi i nije se plasirao u četvrtfinale.

Intertoto kup – ŽELJEZNIČAR (SARAJEVO)

Grupa B3: Lajpcig 2:2, 0:0, Gvardia Varšava 2:1, 1:2, Banjik Ostrava 3:1, 1:1. Željezničar je osvojio prvo mesto u grupi, ali je Fudbalski savez Jugoslavije kaznio Sarajlije zabranom učešća u svim međunarodnim takmičenjima, pa je u četvrtfinale otišla drugoplasirana ekipa Lajpciga.

Intertoto kup – ZAGREB

Grupa B4: Hemie Lajpcig 1:2, 1:1, Slovnaft Bratislava 4:2, 1:3, Pogon Ščećin 2:0, 0:3. Zagreb je osvojio treće mesto u grupi i nije se plasirao u četvrtfinale.

Balkanski kup – VARDAR (SKOPLJE)

Grupa A: Spartak Plovdiv (Bugarska) – VARDAR (Skoplje) 4:1, 3:0, VARDAR (Skoplje) – Farul 0:4, 0:1, Olimpijakos Pirej (Grčka) – VARDAR (Skoplje) 1:0, 2:2. Ekipa Vardara zauzela je poslednje mesto u svojoj grupi.

1966/67

KUP ŠAMPIONA – VOJVODINA (NOVI SAD)

Prvo kolo: Admira Beč (Austrija) – VOJVODINA (Novi Sad) 0:1, 0:0 (0:1)
Drugo kolo: VOJVODINA (Novi Sad) – Atletiko Madrid (Španija) 3:1, 0:2 (3:3, u meču u Bolonji: 3:2, nakon produžetaka)
Četvrtfinale: VOJVODINA (Novi Sad) – Seltik Glazgov (Škotska) 1:0, 0:2 (1:2)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – OFK BEOGRAD

Prvo kolo: OFK BEOGRAD – Spartak Moskva (SSSR) 1:3, 0:3 (1:6)

KUP SAJAMSKIH GRADOVA – DINAMO (ZAGREB), OLIMPIJA (LJUBLJANA) i CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Lids Junajted - Dinamo (Zagreb) 0:0 (FOTO: mightyleeds.co.uk)

Lids Junajted – Dinamo (Zagreb) 0:0 (FOTO: mightyleeds.co.uk)

Prvo kolo: Spartak Brno (ČSSR) – DINAMO (Zagreb) 2:0, 0:2 (2:2 – Dinamo je prošao voljom žreba), OLIMPIJA (Ljubljana) – Ferencvaroš Budimpešta (Mađarska) 3:3, 0:3 (3:6) i CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Atletik Bilbao (Španija) 5:0, 0:2 (5:2).
Drugo kolo: Danfermlajn Atletik (Škotska) – DINAMO (Zagreb) 4:2, 0:2 (4:4, Dinamo je prošao zbog pravila gola u gostima) i Valensija (Španija) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:0, 2:1 (3:1).
Treće kolo: Dinamo Pitešti (Rumunija) – DINAMO (Zagreb) 0:1, 0:0 (0:1)
Četvrtfinale: Juventus Torino (Italija) – DINAMO (Zagreb) 2:2, 0:3 (2:5)
Polufinale: Ajntraht Frankfurt (SR Nemačka) – DINAMO (Zagreb) 3:0, 0:4 (nakon produžetaka) (3:4)
FINALE: DINAMO (Zagreb) – Lids Junajted (Engleska) 2:0, 0:0

SREDNJOEVROPSKI KUP – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD), SARAJEVO i DINAMO (ZAGREB)

Prvo kolo: Lacio Rim (Italija) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 3:0, 1:2 (4:2), Kaljari (Italija) – SARAJEVO 2:1, 1:3 (3:4) i DINAMO (Zagreb) – Milan (Italija) 1:0, 0:0 (1:0)
Četvrtfinale: DINAMO (Zagreb) – Austrija Beč (Austrija) 3:3, 0:1 (3:4) i SARAJEVO – Ujpešt Doža Budimpešta (Mađarska) 1:2, 1:5 (2:7)

INTERTOTO KUP – OLIMPIJA (LJUBLJANA)

Grupa B1: OLIMPIJA (Ljubljana) – Zaglebie Sosnoviec 0:3, 1:2, OLIMPIJA (Ljubljana) – Karlsrue 2:1, 1:2, OLIMPIJA (Ljubljana) – Hansa Roštok 3:4, 0:3. Olimpija je zauzela poslednje mesto u svojoj grupi i nije se plasirala u četvrtfinale.

BALKANSKI KUP – VARDAR (SKOPLJE)

Grupa B: AEK Atina – VARDAR (Skoplje) 1:0, Lokomotiva Sofija – VARDAR (Skoplje) 1:0, VARDAR (Skoplje) – Lokomotiva Sofija 1:1, Farul Konstanca – VARDAR (Skoplje) 2:0, VARDAR (Skoplje) – Farul Konstanca 4:0, VARDAR (Skoplje) – AEK Atina 1:1. Vardar je zauzeo poslednje, četvrto mesto u grupi i nije se plasirao u finale.

1967/68

KUP ŠAMPIONA – SARAJEVO

Prvo kolo: Olimpijakos Nikozija (Kipar) – SARAJEVO 2:2, 1:3 (3:5)
Drugo kolo: SARAJEVO – Mančester Junajted (Engleska) 0:0, 1:2 (1:2)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – HAJDUK (SPLIT)

HAJDUK (Split) – Totenhem Hotspur London (Engleska) 0:2, 3:4 (3:6)

KUP SAJAMSKIH GRADOVA – PARTIZAN (BEOGRAD), DINAMO (ZAGREB) i VOJVODINA (NOVI SAD)

Prvo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Lokomotiva Plovdiv (Bugarska) 5:1, 1:1 (6:2), DINAMO (Zagreb) – Petrolul Ploešti (Rumunija) 5:0, 0:2 (2:5) i VOJVODINA (Novi Sad) – Kuf Bareiro (Portugalija) 1:0, 3:1 (4:1)
Drugo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Lids Junajted (Engleska) 1:2, 1:1 (2:3), Bolonja (Italija) – DINAMO (Zagreb) 0:0, 2:1 (2:1) i VOJVODINA (Novi Sad) – Lokomotiva Lajpcig (DR Nemačka) 0:0, 2:0 (2:0)
Treće kolo: VOJVODINA (Novi Sad) – Geztepe Izmir (Turska) 1:0, 1:0 (2:0)
Četvrtfinale: Bolonja – VOJVODINA (Novi Sad) 0:0, 2:0 (2:0)

SREDNJOEVROPSKI KUP – VARDAR (SKOPLJE), CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD) i ŽELJEZNIČAR (SARAJEVO)

Kapiten Crvene zvezde Dragan Džajić sa peharom za osvojeni Srednjoevropski kup

Kapiten Crvene zvezde Dragan Džajić sa peharom za osvojeni Srednjoevropski kup

Prvo kolo: Lincer (Austrija) – VARDAR (Skoplje) 0:0, 1:2 (1:2), CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Diošđer Miškolc (Mađarska) 3:0, 1:3 (4:3) i Jednota Trenčin (ČSSR) – ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) 0:0, 0:1 (0:1)
Četvrtfinale: Spartak Trnava (ČSSR) – ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) 2:1, 2:2 (4:3) i VARDAR (Skoplje) – Kaljari (Italija) 1:0, 1:0 (2:0) i CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Inter Bratislava (ČSSR) 3:0, 2:3 (5:3)
Polufinale: Spartak Trnava (ČSSR) – VARDAR (Skoplje) 4:1, 2:2 (6:3) i Ujpešt Doža Budimpešta (Mađarska) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:0, 1:4 (2:4)
FINALE: Spartak Trnava (ČSSR) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 1:0, 1:4 (2:4)

BALKANSKI KUP – OLIMPIJA (LJUBLJANA)

Grupa B: Fenerbahče – OLIMPIJA (Ljubljana) 1:1, Spartak Sofija – OLIMPIJA (Ljubljana) 1:0, AEK Atina – OLIMPIJA (Ljubljana) 0:0, OLIMPIJA (Ljubljana) – Fenerbahče 4:0, OLIMPIJA (Ljubljana) – AEK Atina 3:3, OLIMPIJA (Ljubljana) – Sprtak Sofija 2:1. Olimpija je zauzela drugo mesto u grupi i nije se plasirala u finale.

1968/69

KUP ŠAMPIONA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Drugo kolo: Seltik Glazgov (Škotska) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 5:1, 1:1 (6:2)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – BOR

Prvo kolo: Slovan Bratislava (ČSSR) – BOR 3:0, 0:2 (3:2)

KUP SAJAMSKIH GRADOVA – VOJVODINA (NOVI SAD), OFK BEOGRAD, OLIMPIJA (LJUBLJANA) i DINAMO (ZAGREB)

Prvo kolo: Rendžers Glazgov (Škotska) – VOJVODINA (Novi Sad) 2:0, 0:1 (2:1), Rapid Bukurešt (Rumunija) – OFK BEOGRAD 3:1, 1:6-nakon produžetaka (4:7), OLIMPIJA (Ljubljana) – Hibernijan Edinburg (Škotska) 0:3, 1:2 (1:5) i DINAMO (Zagreb) – Fiorentina Firenca (Italija) 1:1, 1:2 (2:3)
Drugo kolo: OFK BEOGRAD – Bolonja (Italija) 1:0, 1:1 (2:1)
Treće kolo: OFK BEOGRAD – Geztepe Izmir (Turska) 3:1, 0:2 (3:3-Turci su prošli zbog pravila gola u gostima)

SREDNJOEVROPSKI KUP – VARDAR (SKOPLJE), CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD), ŽELJEZNIČAR (SARAJEVO) i HAJDUK (SPLIT)

Prvo kolo: Honved Budimpešta (Mađarska) – ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) 0:1, 0:1 (0:2), Atalanta Bergamo (Italija) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 2:4, 1:5 (3:9), VARDAR (Skoplje) – Admira Beč (Austrija) 2:2, 0:3 (2:5) i Banjik Ostrava (ČSSR) – HAJDUK (Split) 4:1, 1:2 (5:3)
Četvrtfinale: ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) – Banjik Ostrava (ČSSR) 1:1, 4:0 (5:1) i CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Vašaš Budimpešta (Mađarska) 1:2, 2:3 (3:5)
Polufinale: ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) – Sklo Union Teplice (ČSSR) 1:1, 1:2 (2:3)

BALKANSKI KUP – BOR

Grupa A: BOR – Univerzitatea Krajova 2:0, Univerzitatea Krajova – BOR 5:0, BOR – Dinamo Tirana 2:2, Dinamo Tirana – BOR 4:1. Bor je zauzeo poslednje, treće mesto u grupi i nije se plasirao u finale.

1969/70

KUP ŠAMPIONA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Prvo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Linfild Belfast (Severna Irska) 8:0, 4:2 (12:2)
Drugo kolo: Forverc (DR Nemačka) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 2:1, 2:3 (4:4, Forverc je prošao zbog više golova u gostima)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – DINAMO (ZAGREB)

Prvo kolo: DINAMO (Zagreb) – Slovan Bratislava (ČSSR) 3:0, 0:0 (3:0)
Drugo kolo: Olimpik Marsej (Francuska) – DINAMO (Zagreb) 1:1, 0:2 (1:3)
Četvrtfinale: DINAMO (Zagreb) – Šalke 04 Gelzenkirhen (SR Nemačka) 1:3, 0:1 (1:4)

KUP SAJAMSKIH GRADOVA – PARTIZAN (BEOGRAD), VOJVODINA (NOVI SAD) i ZAGREB

Prvo kolo: PARTIZAN (Beograd) – Ujpešt Doža Budimpešta (Mađarska) 2:1, 0:2 (2:3), VOJVODINA (Novi Sad) – Gvardia Varšava (Poljska) 0:1, 1:1 (1:2), Šarloa (Belgija) – ZAGREB 2:1, 3:1 (5:2)

SREDNJOEVROPSKI KUP – HAJDUK (SPLIT), VARDAR (SKOPLJE) i RADNIČKI (KRAGUJEVAC)

Prvo kolo: HAJDUK (Split) – Breša (Italija) 3:1, 0:0 (3:1), Vašaš Budimpešta (Mađarska) – VARDAR (Skoplje) 1:1, 3:2 (4:3) i RADNIČKI (Kragujevac) – Lokomotiva Košice (ČSSR) 2:0, 0:1 (2:1)
Četvrtfinale: Slavija Prag (ČSSR) – HAJDUK (Split) 1:1, 2:2 (3:3-Slavija je prošla dalje zbog pravila gola u gostima) i RADNIČKI (Kragujevac) – Honved Budimpešta (Mađarska) 2:1, 0:4 (2:5)

BALKANSKI KUP – SLOBODA (TUZLA)

Grupa B: SLOBODA (Tuzla) – Partizani Tirana 1:1, SLOBODA (Tuzla) – Univerzitatea Krajova 2:2, Univerzitatea Krajova – SLOBODA (Tuzla) 1:1, Partizani Tirana – SLOBODA (Tuzla) 1:2. Sloboda je zauzela drugo mesto u grupi i nije se plasirala u finale.

1970/71

KUP ŠAMPIONA – CRVENA ZVEZDA (BEOGRAD)

Crvena zvezda - Panatinaikos 4:1: Napadač domaćih Zoran Filipović-File (prugasti dres)  u akciji ka golu Grka

Crvena zvezda – Panatinaikos 4:1: Napadač domaćih Zoran Filipović-File (prugasti dres) u akciji ka golu Grka

Prvo kolo: Ujpešt Doža Budimpešta (Mađarska) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 2:0, 0:4 (2:4)
Drugo kolo: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Arad (Rumunija) 3:0, 3:1 (6:1)
Četvrtfinale: Karl Cajs Jena (DR Nemačka) – CRVENA ZVEZDA (Beograd) 3:2, 0:4 (3:6)
Polufinale: CRVENA ZVEZDA (Beograd) – Panatinakos Atina (Grčka) 4:1, 0:3 (4:4, Panatinaikos je prošao u finale zbog više golova u gostima)

KUP POBEDNIKA KUPOVA – OLIMPIJA (LJUBLJANA)

Prvo kolo: OLIMPIJA (Ljubljana) – Benfika Lisabon (Portugalija) 1:1, 1:8 (2:9)

KUP SAJAMSKIH GRADOVA – ŽELJEZNIČAR (SARAJEVO), DINAMO (ZAGREB), HAJDUK (SPLIT) i PARTIZAN (BEOGRAD)

Prvo kolo: ŽELJEZNIČAR (Sarajevo) – Anderleht Brisel (Belgija) 3:4, 4:5 (7:9), Bareirense Bareiro (Portugalija) – DINAMO (Zagreb) 2:0, 1:6 (3:6), HAJDUK (Split) – Slavija Sofija (Bugarska) 3:0, 0:1 (3:1), PARTIZAN (Beograd) – Dinamo Drezden (DR Nemačka) 0:0, 0:6 (0:6)
Drugo kolo: DINAMO (Zagreb) – Hamburger (SR Nemačka) 4:0, 0:1 (4:1), Vitorija Setubal (Portugalija) – HAJDUK (Split) 2:0, 1:2 (3:2)
Treće kolo: DINAMO (Zagreb) – Tvente Enšede (Holandija) 2:2, 0:1 (2:3)

SREDNJOEVROPSKI KUP – RADNIČKI (KRAGUJEVAC), MARIBOR i ČELIK (ZENICA)

Prvo kolo: RADNIČKI (Kragujevac) – Lanerosi Vićenca (Italija) 1:0, 0:3 (1:3), Gracer – MARIBOR 2:0, 1:3 (3:3-Gracer je prošao dalje zbog pravila gola u gostima), ČELIK (Zenica) – Katanija (Italija) 3:0, 0:1 (3:1)
Četvrtfinale: Diošđer Miškolc (Mađarska) – ČELIK (Zenica) 1:0, 1:4 (2:4)
Polufinale: ČELIK (Zenica) – MTK Budimpešta (Mađarska) 1:0, 1:1 (2:1)
FINALE (Gorica, ITALIJA, 22. septembra 1971. godine): ČELIK (Zenica) – Austrija Salcburg (Austrija) 3:1

BALKANSKI KUP – CRVENKA

Grupa A: Etar Veliko Trnovo – CRVENKA 1:1, CRVENKA – Etar Veliko Trnovo 4:2, Besa Kavaja – CRVENKA 1:0, CRVENKA – Besa Kavaja 2:2. Crvenka je zauzela drugo mesto u grupi i nije se plasirala u finale.

Podelite ...

Ostavite komentar