Devet golova u mreži Tuzlaka

Crvena zvezda - Sloboda Tuzla 9:1

Osmog oktobra 1980. godine, u utakmici osmog kola Fudbalskog prvenstva Jugoslavije, u sezoni 1980/81, Crvena zvezda je na beogradskoj “Marakani” ugostila Slobodu iz Tuzle.

“Crveno-beli” su uoči susreta zauzimali prvo mesto, dok su Tuzlaci bili u gornjoj polovini tabele.

S obzirom na kvalitet protivnika, prisutni gledaoci bili su iznenađeni kada je het-trikom bivšeg centarfora niželigaša Poleta iz Nakova i drugoligaša Proletera iz Zrenjanina Zdravka Borovnice i jednim golom bivšeg igrača tuzlanske Slobode Cvijetina Blagojevića Zvezda već u 18. minutu povela sa 4:0 i praktično rešila pitanje pobednika.

Drugi gol Zdravka Borovnice

Gosti su pokušali da zaustave “crveno-belu” tešku artijeriju, pa je već u prvom poluvremenu Jasmina Divanefendića na golu zamenio iskusni Rizah Mešković, ali uzalud – Zvezda je do odmora postigla još dva gola.

Fuad Mulahasanović je smanjio na 1:6, ali slede nova tri udarca za goste.

Srebrenko Repčić i Milan Janković povisuju na 8:1, a Borovnica svojim petim pogotkom na utakmici dva minuta pre kraja postavlja konačnih i neverovatnih: Crvena zvezda – Sloboda 9:1!

Te sezone Zvezda je bila šampion Jugoslavije, dok su Tuzlaci zauzeli četvrto mesto.